Тыдзень роднай мовы

Адкрыццё выставы «Пісьменнікі — юбіляры 2024»

.

Інтэлектуальная гульня «Ведай роднае слова» сабрала вучняў 8 «А», 8 «Б» класаў, якія прадэманстравалі свае веды беларускай мовы, разгадваючы загадкі, рэбусы, шарады, метаграмы.
Віншуем Чура Марыю, вучаніцу 8 «А» класа, якая дала 10 правільных адказаў і стала пераможцай. Узнагарода — 10 балаў па беларускай мове!!!

20 лютага 2024 года

Лектарская група ў складзе Трыбуць Юліі і Кулака Івана, вучняў 8 «А»класа , завіталі ў кожны класны калектыў з лекцыяй “ Міжнародны дзень роднай мовы”

Клубная гадзіна «Мова родная мая». ГПД . Выхавацель Вырко Ларыса Аляксееўна

Выхаванцы аздараўленчага лагера «Астравок дзяцінства» прынялі ўдзел у мерапрыемствах, прысвечаных Дню роднай мовы. Цікава і займальна прайшла размова на тэму «Беларусь — мая Радзіма». Працягам размовы стаў конкурс вершаў пра Радзіму.

Вучні прынялі ўдзел у Рэспубліканскім конкурсе «Буслік». Праверылі свае веды па беларускай мове і літаратуры.

У рамках Тыдня роднай мовы прайшоў фестываль беларускай песні ў 4 “Б” класе. Песні на роднай мове… Як мілагучна і напеўна яны гучаць. Сапраўдная асалода для душы і сэрца!

На працягу Тыдня роднай мовы праходзіла акцыя «Інстаграм па-беларуску», якая садзейнічала папулярызыцыі беларускай мовы ў сацыяльных сетках. Самымі актыўнымі былі вучні 6 «А» класа, якія размясцілі фота на сваіх старонках у Інстаграм.